Starostlivosť o šperky

Naše šperky sú vyrobené zo sterlingového striebra, teda striebra najvyššej kvality o rýdzosti Ag 925/1000 - a mnoho našich šperkov je pozlátené 18kt žltým alebo ružovým zlatom. Väčšina spracovaných kameňov sú kubické zirkóny. Skoro vyzerajú ako diamanty, ale nie sú tak tvrdé ako diamanty. Preto potrebujú viac starostlivosti a pozornosti ako diamanty. Všetky naše šperky, a najmä naše prstene, by nikdy nemali byť vystavené nadmernému stresu. Nie je vhodné sa šperky spať, pretože by sa jemné komponenty mohli zdeformovať.

Striebro je kov, ktorého prirodzenou vlastnosťou je postupná oxidácia. Oxidácia sa prejaví vo väčšine prípadov tak, že šperk začne na povrchu černieť. Kým na čistom a suchom vzduchu je striebro stálejšie, vlhké prostredie oxidácii urýchľuje. Rýchlosť oxidácie môže byť ovplyvnená viacerými faktormi, vrátane typu pokožky a látok, s ktorými striebro príde do kontaktu. Dôležité je, že oxidácia nie je nezvratný proces. Striebro sa dá ľahko a rýchlo vyčistiť za pomoci mäkkého textilného handričky (najlepšie špeciálneho handričky pre údržbu striebra, ktorý je ľahko dostupný). Na čistenie nikdy nepoužívajte papierové uteráky.

Aby šperky Amazing vyzerali tak krásne čo najdlhšie, mali by ste dodržiavať nasledujúce pokyny pre starostlivosť: Pred záhradkou, športom, plávaním (slaná a chlórová voda) a podobnými činnosťami vždy zložte šperky. Používajte sprej na vlasy a parfumy vždy pred nasadením šperkov. To je obzvlášť dôležité pre šperky s perlami a pre šperky ktoré sú pozlacené.Šperky s kubickým zirkónom by mali byť vypláchnuté iba teplou vodou a vyčistené mäkkým hadříkem.K čistenie nikdy nepoužívajte papierové uteráky. Vaše šperky by mali byť vždy poslednou vecou, ​​ktorú si nasadíte, a prvou vecou, ​​ktorú zložíte.

Pozlátene či Rhodiem pokovované šperky AMAZING

Pokovanie šperku, ak je nosený, je vždy iba dočasné. Je potrebné dodržiavať všetky potrebné pokyny na to, aby pozlátenie šperku vydržalo čo možno najdlhšiu dobu. Aj preto je časový horizont straty pozlátenie ťažko určiteľný, lebo má na celý proces zásadný vplyv práve nositelovo zaobchádzanie so šperkom. Rovnako ako nepozlacený strieborný šperk, neskladujte ani pozlátený vo vlhkom či znečistenom prostredí. Pokovovaný šperk sa veľmi zle znáša s chemikáliami. Viete Ak teda, že budete nanášať napr. Fixačný sprej na vlasy, šperk si zakryjeme, či najlepšie zložíme, aby s ním neprišiel do kontaktu. Týmto spôsobom je dôležité sa vyvarovať aj kontaktu ostatných sprejov, parfumov, mydiel, šampónov, telových mliek a iné kozmetiky sa šperkom. Masti, krémy a oleje na sebe nechajte zaschnúť a až potom si šperk opäť nasaďte. Taktiež neodporúčame sa šperkom líhať. Prstene, vzhľadom k vysokej miere trenie a potenie v dlani, strácajú pokovanie ďaleko rýchlejšie, než iné pozlátené druhy šperkov a už v horizonte niekoľkých týždňov môže byť strata pozlátenie citeľná. Na tento typ zmeny vlastnosti šperku sa záruka Amazing nevzťahuje.